top of page

Hakkında

Psikolojik Danışman Burcu Cebeci

Marmara Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünden mezun olmuştur. Lisans eğitimi sırasında özel klinik ve psikolojik danışmanlık merkezlerinde klinik ağırlıklı mesleğe hazırlık stajları yapmıştır. Daha sonra Bilişsel Davranışçı Terapi Kuram ve Uygulamalar (BDT) eğitimini tamamlamış, yetişkin bireylerle depresyon, panik bozukluk, genel kaygı bozuklukları, sosyal fobi, obsesif-kompulsif (takıntı) bozuklukları, özgül fobiler, öfke ve stres kontrolü problemleri ile çalışmalarını sürdürmüştür.

Bilgelik Enstitüsü'nden Projektif Testler eğitimini bitirip uluslararası uygulayıcı sertifikası almıştır. Sonrasında Prof. Dr. Kültegin Ögel'den Motivasyonel Görüşme ve Bağımlılığa Yaklaşım eğitim programlarını tamamlamış ve bu alanlarda da çalışmalarına devam etmiştir.

Cinsel Terapi Eğitim Bilimleri Enstitüsü (CİTEB)'den Evlilik ve Çift Terapisi, Cinsel Terapi ve Boşanma Terapisi eğitimlerini tamamlayarak çiftlere uyum problemleri, ilişki ve iletişim problemleri, aldatma ve aldatılma, boşanma öncesi ve sonrası danışmanlık ve cinsel işlev bozuklukları alanlarında danışmanlık vermiştir.

Travma ile daha derin çalışmalar yürütebilmek adına, Dr. Nevin Dölek'ten Kriz, Travma ve Yas Danışmanlığı eğitimini tamamlamıştır. Bunun yanı sıra travmatik ve olumsuz yaşam deneyimleri ile çalışabilmek için Emre Konuk ve Asena Yurtsever'den özel bir terapi tekniği olan EMDR (Göz Hareketleriyle Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme) Terapisi eğitimini süpervizyonları ile birlikte tamamlamış ve uygulama yetkinliğini almıştır.

Hollanda'da EMDR alanında klinik araştırmalar yürüten Ad de Jongh, Ph. D. ve Suzy Matthijssen, Ph. D.'den İleri Düzey EMDR Teknikleri ve Anksiyete Bozuklukları için EMDR Terapisi eğitimlerine katılarak EMDR danışmanlığında güncel yaklaşımları alet çantasına eklemiştir.

EMDR Türkiye Derneği üyesidir. Ayrıca psikolojik desteğe ihtiyaç duyan danışanları bir araya getiren Herkes için Psikolojik Destek sosyal sorumluluk projesinde aktif olarak yer almaktadır.

2018'den bu yana özel bir klinikte yetişkin ve çiftlere danışmanlık hizmeti vermeye devam etmektedir. 


 

Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Depresyon
Bağımlılık
Travma ve Yas
Kaygı Bozuklukları
Panik Atak
Özgül Fobiler
Obsesif - Kompulsif Bozukluk (Takıntılar)
Cinsel İşlev Bozuklukları
Sınav Kaygısı
Yeme Bozuklukları
Psikosomatik Bozukluklar
Ağrı Bozuklukları (Migren, Fibromiyalji)
İletişim Problemleri
İlişki Problemleri
Uyum Problemleri
Uyku Problemleri
Sosyal Fobi
Özgüven / Atılganlık Çalışmaları
Motivasyon Çalışmaları
Öfke Kontrolü
Kişisel Farkındalık Becerileri
Stres Yönetimi
bottom of page